Femija im me ndricon jetenKREPA VEGAN

 

Sot do të përgatisim krepa por vegan dhe për ta realizuar na nevojiten:

Përbërësit:

-          120 gr miell 00;

-          200 ml qumësht soie;

-          2 lugë vaj misri;

-          70 ml ujë.

Paisjet që ju nevojiten për përgatitje:

-          Tas plastik;

-          Pirun/lugë;

-          Një tigan.

Hedhim miellin në një tas dhe më pas shtojmë qumështin e sojës të përzier me ujë, vaj dhe pak kripë. Përzieni mirë derisa të krijoni një mas homogjene dhe lëreni të pushojë për 30 minuta. Merrni një tigan dhe lyeni me pak vaj, hidhni disa lugë nga masa e krijuar dhe lëreni të piqet. Sapo anët të ngrihen, kthejeni në mënyrë që të piqet nga të dyja anët. Mund t’i shoqërojmë me perime të pjekura, me djath dhie apo dhe me kremin e lajthive vegan.

 

Kalendari i shtatzanisë

Imazhe

JoomGallery not installed

Regjistrohu / Login

Shikoni faqen tone ne

Na kontaktoni