Femija im me ndricon jetenPica fallco me sardele

Pica fallco me sardele

Për ta realizuar na nevojiten:

 • 200 gr makarona të ziera;

 • 100 gr djath;

 • Vaj ulliri ;

 • 2 domate të pjekura;

 • 4 sardele të vogla, nëse ju pëlqejnë;

 • Pak rukola nëse ju pëlqen;

 • 20 gr djath të grirë;

 • Kripë dhe piper.

   

Paisjet që ju nevojiten për përgatitje:

 • Tas plastik;

 • Pirun/lugë;

 • Një tepsi.

 

Përgatitja:

Vendosni makaronat e ziera në një tas dhe shtoni djathin dhe piperin. Përziejini mirë dhe hidhini makaronat në një tepsi me pak vaj. Nivelojeni mirë dhe shtoni sipër djathin, domatet dhe sardelet e prera.

Futeni në furrë me 220 ° për 10 minuta, para se ta servirni zbukurojeni me rukola.

Mund ta përgatisni në variantin me perime apo sallamra.

 

 

 

Kalendari i shtatzanisë

Imazhe

JoomGallery not installed

Regjistrohu / Login

Shikoni faqen tone ne

Na kontaktoni