Femija im me ndricon jetenQOFTE PULE

 

Përbërësit:

  • Mish pule që ju ka mbetur nga një ditë më parë;
  • Një patate e zierë e shtypur;
  • Një lugë senap;
  • Kripë;
  • Bukë integrale të bluar;
  • Pak vaj ulliri për të lyer tiganin.

Përgatitja:

Pulën që keni copëtojeni në copa shumë të vogla dhe vendoseni në një tas. Shtoni përbërësit e tjerë. Përziejeni mirë me një pirun dhe me masën e krijuar, formoni topa të vegjël duke i kaluar në bukë të bluar dhe më pas vendosini në tiganin që e keni lyerë me pak vaj ulliri.

 

Kalendari i shtatzanisë

Imazhe

JoomGallery not installed

Regjistrohu / Login

Shikoni faqen tone ne

Na kontaktoni