Femija im me ndricon jetenAkullore vegan me qumësht soje

 

Për ta realizuar do t’i referohemi dhe recetës që kemi postuar për panën vegjetale. Për ta pergatitur na nevojiten:

  • 200 ml qumësht soje;
  • 200 ml pana vegjetale;
  • 150 gr sheqer kaf;

Përgatitja:

Hedhim të gjithë përbërësit në përgatitësin e akullores dhe lërini të punohen për 30 minuta. Më pas shpërndajeni. Nëse nuk kemi përgatitës akullore mund të përdorim një mikser ose rrahësin elektrik të vezëve, por që koha e nevojshme tashmë do të jeë një orë.

Më pas hidheni në një tas dhe vendoseni ne frigorifer duke e trazuar çdo 30 minuta që të mos krijojë masa akulli për gati tre orë.

 

Kalendari i shtatzanisë

Imazhe

JoomGallery not installed

Regjistrohu / Login

Shikoni faqen tone ne

Na kontaktoni