Femija im me ndricon jetenBRUMË FROLLA VEGAN ME KREM VEGAN DHE LULESHTRYDHE

 

Sot do të përgatisim një brumë frolla vegan që do ta shoqërojmë me kremra të ndryshëm.

Përbërësit:

Read more:
 
Reçel specash të kuq

 

Sot do të realizojmë recel specash të kuq, që ta përdorim për mishra të ndryshëm dhe djathra. Për ta realizuar na nevojiten:

Read more:
 
BISKOTA VEGAN ME DRITHËRA, GJALP KOKOSI.

 

Përbërësit:

  • 150 gr miell OO;
  • 120 gr drithëra sipas dëshirës duke patur në konsideratë faktin se mos keni alergji prej ndonjërës;
  • 8 lugë gjelle sheqer kaf;
  • 60 ml vaj ulliri ose gjalp kokosi por i shkrirë, pra rreth 6 lugë gjalp kokosi;
  • 1 banane e shtypur
  • 1 pako e vogël vanilje
  • ½ pako maja

Read more:
 
Pulë me speca të kuqe, mjaltë dhe djath dhie

 

Mqs specat e kuqe tani janë të sezonit, do të realizojmë mishin e pulës me kremin e specit të kuq. Si fillim do të pastrojmë pulën nga e gjithë lëkura dhe dhjami që mund të ketë, pastaj do ta presim në copa të ndryshme. Për të realizuar recetën na nevojiten:

Read more:
 
PASTIÇO E FTOHTË ME DJATH DHE NEKTARINË

 

Meqënëse nektarina është fruti i sezonit dhe e gjejmë kudo, do të përgatisim një recetë të ftohtë dhe shumë të shpejtë. Për ta realizuar na nevojiten:

Read more:
 
Prev12345678910Next

Kalendari i shtatzanisë

Imazhe

JoomGallery not installed

Regjistrohu / Login

Shikoni faqen tone ne

Na kontaktoni