Femija im me ndricon jetenBROWNIES ME BUKË TË THARË

 

Browni është njëëmbëlsirë amerikane me çokollatë dhe që shërbehet me kuba të vegjël apo me forma të ndryshme që ne mund t’i blejmë kudo. Për ta realizuar na nevojiten:

Read more:
 
Gjizë nga qumësht soje

 

Sot do të përgatisim një gjizë nga soja, që ngjan me gjizën që përgatisin gjyshet tona, por kjo do të jetë pa yndyrë. Për ta përgatitur na nevojitet:

Read more:
 
Sallatë me kunguj dhe pjepër

 

Meqënëse pjepri sapo ka dalë në treg, do të realizojmë një sallatë të shpejtë, për të cilën na nevojiten:

Read more:
 
BRUSKETA ME KREM PATËLLXHANI

 

Për ta realizuar na nevojiten:

Read more:
 
BISKOTA VEGAN ME KAKAO DHE PLUHUR KOKOSI

 

Përbërësit:

  • 300 gr miell 00;
  • 100 gr vaj ulliri;
  • 100 gr qumësht soje;
  • 100 gr sheqer kaf;
  • 1/2 pako maja;
  • Kakao e arra të grira dhe sipas dërshirës me pluhur kokosi.
Read more:
 
Prev12345678910Next

Kalendari i shtatzanisë

Imazhe

JoomGallery not installed

Regjistrohu / Login

Shikoni faqen tone ne

Na kontaktoni