Femija im me ndricon jetenRRUMBULLAKE ME PROSHUTË

 

Sot do të realizojmë një recetë të shpejtë dhe me përbërësit që ne kemi në frigorifer.

Përbërësit:

Read more:
 
Domate të mbushura

 

Meqënëse tani domatet kanë filluar të jenë disi më të lira se në dimër, do të përgatisim një recetë, ku domatet do të jenë të mbushura, ku për ta realizuar na nevojiten:

Read more:
 
Pica fallco me sardele

Pica fallco me sardele

Për ta realizuar na nevojiten:

  • 200 gr makarona të ziera;

  • 100 gr djath;

  • Vaj ulliri ;

  • 2 domate të pjekura;

  • 4 sardele të vogla, nëse ju pëlqejnë;

  • Pak rukola nëse ju pëlqen;

  • 20 gr djath të grirë;

  • Kripë dhe piper.

Read more:
 
QOFTE PESHKU ME QIQRA

 Kjo është një nga ato receta për ta paraqitur peshkun ndryshe dhe për ta realizuar na nevojiten:

Përbërësit:

-          150 gr peshk të prerë në copa të vogla;

-          4 lugë vaj ulliri;       

-          1 thelpi hudhër;

Read more:
 
KREPA VEGAN

 

Sot do të përgatisim krepa por vegan dhe për ta realizuar na nevojiten:

Përbërësit:

Read more:
 
Prev12345678910Next

Kalendari i shtatzanisë

Imazhe

JoomGallery not installed

Regjistrohu / Login

Shikoni faqen tone ne

Na kontaktoni