Femija im me ndricon jetenQofte me barishte

Meqënëse tani është sezoni që kemi shumë barishte do të përgatisim qofte me to. Për ta realizuar na nevojiten:

-          ½ kg spinaq;

-          2 tufa lëmpjeta;

Read more:
 
Mish vici i marinuar me salcë kosi

 

Mishi i vici duhet të jetë vetëm tul, duhet t’i kemi hequr dhjamin dhe lëkurën. Për ta realizuar na nevojiten:

Read more:
 
Tortë me karrota dhe portokall

 

Meqënëse karrotat janë të shëndetshme do të përgatisim një tortë të lehtë me karrota. Për ta realizuar na nevojiten:

-          6 karrota, që do t’i grijmë në rende;

-          2 filxhan caji vaj ulliri ose 100 gr gjalpë, unë përdor vaj ulliri si më i shëndetshëm;

-          2 portokall, do na nevojitet lëngu dhe lëkura;

Read more:
 
Tavë me brokoli, spinaq dhe me rripa gjoks pule

 

Meqënëse kisha pak brokoli, spinaq dhe një gjoks pule, mendova të bëj një tavë ndryshe, për të cilën do të na nevojiten:

Read more:
 
Makarona të mbushura me mish vici, shoqëruar me krem speci

 

Brumin e makaronave e përgatisim pa vezë, vetëm me miell, vaj, kripë dhe pak qumësht. Ndërkohë na nevojiten:

-          200 gr mish vici;

-          3 speca të kuq;

Read more:
 
Prev12345678910Next

Kalendari i shtatzanisë

Imazhe

JoomGallery not installed

Regjistrohu / Login

Shikoni faqen tone ne

Na kontaktoni