Femija im me ndricon jetenPeshk me fasule të kuqe, qepë të kuqe, mjaltë dhe patate

Peshku që do të gatuajmë sot është gjuhëza, shumë i thjeshtë për t’u pastruar me shumë pak hala dhe kështu që lehtësisht mund të bëhet fileto, por i pakët në sasi kështu që për pesë persona do të na nevojiten gati 1 kg e gjysëm.

Read more:
 
Pastiço me spinaq

Sot do të përgatisim një pastiço me spinaq, por do të jetë një pastiço ndryshe. Përbërësit për ta realizuar:

Read more:
 
Tavë me oriz, qepë të njoma, kallamarë të mbushur me domate të freskëta

 

Për ta realizuar do të na nevojiten aq kallamar, për sa persona do të gatuajmë. Nëse duam që orizi të marrë ngjyrë rozë, duhet që kallamarëve të mos i heqim atë shtresën si rozë që janë të mbuluar. Unë kallamarët i ziejë pak para se t‘i vendos në tavë, që të mos jenë të fortë. Përbërësit janë:

Read more:
 
Bukë në tigan

 

Për ta realizuar na nevojiten:

Read more:
 
Sallatë me spinaq, kërpudha, qepë të njoma, finok dhe mollë jeshile

 

Meqënëse spinaqi është i sezonit, por pak i shtrenjtë mund ta shërbejmë të ftohtë dhe ta përgatisim shumë shpejtë. Për të realizuar sallatën na nevojiten:

Read more:
 
Prev12345678910Next

Kalendari i shtatzanisë

Imazhe

JoomGallery not installed

Regjistrohu / Login

Shikoni faqen tone ne

Na kontaktoni