Femija im me ndricon jetenByrek me kungull, lulelakër dhe pana ndryshe

 

Tani për ta realizuar këtë recetë, na nevojiten ose petë të gatshme për byrek, por ato pa vezë, në të kundërt nëse kemi kohë mund t’i hapim vetë. Unë zgjodha t’i blejë të gatshme J. Na nevojiten:

Read more:
 
Peshk me lëng portokalli, selino dhe krem kumbullash

 

Kjo është një recetë e shpejtë peshku. Për ta realizuar do të na nevojiten:

Read more:
 
Bukë e mbushur me fasule, mish dhe sallatë me lakër

Për të realizuar këtë recetë do të na nevojiten produkte që kemi në shtëpi:

-          1 bukë e rrumbullakët;

-          1 copë mish pule ose vici cfarë keni në shtëpi;

-          Fasule të përgatitura që mund t’iu kenë ngelur nga një ditë më përpara;

Read more:
 
Role specash me patate, karrota, bukë të thekur dhe ullinj

 

Si fillim na nevojiten speca për aq persona sa do gatuajmë, për të dhënë idenë e shumë ngjyrave mund të marrim speca me ngjyra të ndryshme. Për të realizuar rolet e mbushura na nevojiten:

Read more:
 
Byreku i gjyshes ndryshe

Ajo që përgatita sot më erdhi në mendje nga një gatim i vjetër i gjyshes time. Kur unë isha e vogël ajo përgatiste në një tas të madh kos pak të thartë, vezë, gjalpë, djathë dhe kripë, i përziente të gjitha bashkë e më pas e shtronte një shtresë të kësaj mase në tepsi.

Read more:
 
Prev234567891011Next

Kalendari i shtatzanisë

Imazhe

JoomGallery not installed

Regjistrohu / Login

Shikoni faqen tone ne

Na kontaktoni