Femija im me ndricon jetenHamburger pule me rukola, djath dhie dhe salcë me lëkura molle dhe qepë të kuqe

 

Kjo është një recetë shumë e thjeshtë për ta realizuar dhe na nevojiten:

Read more:
 
Portokalla tё hallvazuar

E cuditshme si ide, por e thjeshtё pёr t’u pёrgatitur dhe shumё e shijshme dhe e shpejtё. Sot ideja e kёsaj ёmbёlsire mё lindi sepse kisha nё frigorifer hallvasi, qё e kisha blerё pasi lexova se ёshtё shumё e mirё sepse nuk ndikon nё rritjen e kolesterolit, por si ndodh shpesh mbeti nё frigorifer e pakonsumuar.

Read more:
 
Mish vici me salcё molle dhe lёng portokalli, shoqёruar me perime furre

Mishi i vicit duhet tё jetё tul ose mund tё marrim bёrxolla, pra i prerё gati. Nёse e presim vetё, duhet qё ta rrahim me cekicin e drurit. Pastaj i presim bёrxollat, nga pak po pa kaluar nё pjesёn tjetёr tё mishit, me idenё qё tё mos mblidhet kur do ta vendosim nё tigan.

Read more:
 
Tortё patate me sardale dhe lёkurё limoni

Pёr ta realizuar na nevojiten:

-          1 kg patate tё ziera;

-          ½ kg sardele;

-          Njё kokёrr limoni;

-          Gjethe dafine;

-          Kripё;

-          Bukё e bluar;

-          Vaj ulliri.

Read more:
 
Makarona shtëpië me domate, karkaleca dhe ullinj

Për të përgatitur këtë recetë, do të përgatisim makaronat në kushte shtëpie. Për makaronat na nevojiten:

Read more:
 
Prev3456789101112Next

Kalendari i shtatzanisë

Imazhe

JoomGallery not installed

Regjistrohu / Login

Shikoni faqen tone ne

Na kontaktoni