Femija im me ndricon jetenPeshk me salcë karrote

Për ta realizuar do të na nevojiten:

-          Unë kisha barbun dhe merluc të vogël, përreth 1 kg.

-          2 karrota;

-          2 thelpinj hudhra;

Read more:
 
Pulë në tigan me krem spinaqi, karrota dhe spec i kuq

Në shtëpinë time nuk e preferojnë shumë spinaqin, sot mendova ta shërbeja ndryshe dhe për ta realizuar na nevojitet:

Read more:
 
Biskota në tigan me banane dhe fruta të thata

Sot në frigoriferin tim kishin ngelur tre banane dhe mendova nëse qëndroni më shumë do të përfundonin në kosh.

Read more:
 
Nudllës me salcë kungulli dhe karkaleca

 

Në ditët e fundit isha në Greqi dhe në një prej supermaketeve që u ndala, kishte noodles – nudlles, makarona tradicionale japoneze, por këto ishin nga soja, pra mendova dietike dhe kishin një cmim shumë ekonomik. Kur erdha në Tiranë, pashë se kishte dhe në supermarketet shqiptare, me cmime ekonomike, por që nuk shiteshin aspak.

Read more:
 
Patatet e mbushura

Për të realizuar patatet e mbushura na nevojiten:

-          Patate në bazë të personave që jeni dhe sa konsumoni, por ajo që është e rëndësishme është që patatet duhet të jenë të vogla dhe në formë rrethore, pra të rregullta në pamje J;

Read more:
 
Prev45678910111213Next

Kalendari i shtatzanisë

Imazhe

JoomGallery not installed

Regjistrohu / Login

Shikoni faqen tone ne

Na kontaktoni