Femija im me ndricon jetenKërpudha të mbushura

Sot do të përgatisim kërpudha të mbushura në dy variante:

Read more:
 
Qofte me spinaq, të shoqëruara me salcë kosi jeshile

Kjo është nga ato recetat, që shërbejnë për të paraqitur ndryshe dicka, që na ka mbetur nga dreka. Nëse ju ka mbetur spinaq nga dreka dhe do të donit ta shërbenit ndryshe dhe kështu të mos e cojmë dëm, duke e hedhur, ju sugjerojë këtë recetë.

Read more:
 
Salcë kosi në kushte shtëpie

Salca e kosit në kushtet e shtëpisë, përgatitet shumë thjeshtë, por do të na nevojiten 8 orë kohë që ta kemi gati.

Read more:
 
Majonezë në kushtet e shtëpisë, pa vezë

Majoneza do të na shërbej për të realizuar sallatën ruse.

Read more:
 
Bakllavaja e shpejtë

Kjo nuk është një recetë e imja, por e gjyshes dhe më pas e mamit tim, por që prej vitesh unë e përgatis. Gjyshja ime realizonte këtë bakllava të shpejtë, kur i vinin miqtë në shtëpi dhe dëshironte t’i nderonte.

Read more:
 
Prev567891011121314Next

Kalendari i shtatzanisë

Imazhe

JoomGallery not installed

Regjistrohu / Login

Shikoni faqen tone ne

Na kontaktoni