Femija im me ndricon jetenAkullore vegan me qumësht soje

 

Për ta realizuar do t’i referohemi dhe recetës që kemi postuar për panën vegjetale. Për ta pergatitur na nevojiten:

Read more:
 
MAKARONA INTEGRALE ME SALCICE DHE DOMATE

Përbërësit:

 • 200 gr miell thekri;
 • 200 gr miell 00;
 • 2 të bardha vezësh;
 • Ujë;
 • 300 gr domate;
 • 200 gr salcice;
 • Gjysëm qepee grirë;
 • Pak kripë;
Read more:
 
QOFTE PULE

 

Përbërësit:

 • Mish pule që ju ka mbetur nga një ditë më parë;
 • Një patate e zierë e shtypur;
 • Një lugë senap;
 • Kripë;
 • Bukë integrale të bluar;
 • Pak vaj ulliri për të lyer tiganin.
Read more:
 
BISKOTA ME DRITHËRA

 

Për të realizuar biskotat me drithëra na nevojiten:

 • 150 gr miell integral;
 • 120 gr drithëra të ndryshme;
 • 70 gr sheqer kaf;
 • 60 ml vaj ulliri;
 • 1 banane e shtypur;
 • 1 pako e vogël vanilje;
 • ½ pako maja.
Read more:
 
MAKARONA ME SARDELE

 

Sot do të realizojmë një recetë më bazë peshku.

Read more:
 
Prev12345678910Next

Kalendari i shtatzanisë

Imazhe

JoomGallery not installed

Regjistrohu / Login

Shikoni faqen tone ne

Na kontaktoni